Meteoroloģiskās prognozes apdzīvotām vietām (jaunākā datu kopa)

Šī datu kopa aizstāj iepriekšējo versiju (sk. https://data.gov.lv/dati/lv/dataset/meteorologiskas-prognozes-apdzivotam-vietam). Apdzīvoto vietu skaits ir palielināts līdz aptuveni sešiem tūkstošiem. Pārejas periodā abas datu kopas tiks publicētas paralēli, lai lietotājiem būtu pietiekams laiks pārejai uz jauno sistēmu.

LVĢMC sagatavo un publicē īsa un vidēja termiņa prognozes vairākiem meteoroloģiskajiem parametriem atsevišķām Latvijas apdzīvotām vietām.

Datu kopa satur meteoroloģisko prognožu parametru vērtības, kas tiek prognozētas nākamām 24 stundām un 7 dienām. Tabulā “Pilsētu prognozes” ir dati nākamām 24 stundām ar vienas stundas soli. Tabulā “Diennakts pilsētu prognozes” ir dati nākamajām 7 dienām ar vienas diennakts soli.

Prognožu datu sagatavošanai LVĢMC speciālisti izmanto vairāku starptautisko skaitliskās laikapstākļu modelēšanas centru datus, veicot gan algoritmisku, gan arī manuālu pēcapstrādi. Noslēgumā dati tiek verificēti un publicēti kā jaunākā prognožu datu kopa. Tiklīdz LVĢMC speciālisti sagatavo jaunu prognozi, tā nekavējoties tiek pārsūtīta no LVĢMC datubāzēm uz data.gov.lv portālu.

Datu kopa tiek publicēta pēc vietējā (Latvijas) laika.

Datu kopu veido četras apakškopas: pilsētu saraksts, meteoroloģisko parametru saraksts, stundu prognozes nākamājām 24 stundām un diennakts prognozes nākamājām 7 dienām.

Datu kopa ir paredzēta izmantošanai mašīnlasāmā formātā. Gadījumos, kad nav nepieciešami visi piedāvātie kopas dati, iespējams izmantot kopas filtrēšanas mehānismus, samazinot pieprasāmo datu apjomu:

  1. Ir nepieciešama stundas prognoze vienai pilsētai (pēc pilsētas id): Atlases piemērs

  2. Ir nepieciešama diennakts prognoze vienai pilsētai (pēc pilsētas id): Atlases piemērs

  3. Ir nepieciešama tikai dienas laika apstākļu ikona izvēlētā pilsētā šodien (pēc pilsētas un parametra id): Atlases piemērs

  4. Ir nepieciešama tikai dienas laika apstākļu ikona izvēlētā pilsētā, nākamajai dienai (pēc pilsētas un parametra id): Atlases piemērs

Data and Resources

Additional Info

Field Value
Frequency irregular
Maintainer
Maintainer Email synop@lvgmc.lv
Language Latvian
Issued Date 2025-04-07
Modified 2025-04-07
High-value dataset
High-value dataset category
Does the dataset contain geospatial data about the territory of Latvia? Yes

Contact the data set holder