Datu skola aicina rast praktisku pielietojumu atvērtajiem datiem Latvijā

Aizrautīgi datu analītiķi un programmētāji, kā arī zinātkāri žurnālisti un aktīvisti aicināti pievienoties Datu skolas rīkotajai Atvērto datu laboratorijai sestdien, 23. septembrī plkst. 11.00 Baltijas Mediju izcilības centrā (Aldaru ielā 10). Tikšanās laikā tiks eksperimentēts ar Latvijas Atvērto datu portālā pieejamajiem datiem, spriests par tā lietojamību, kā arī rasts praktisks pielietojums tajā esošajiem datiem.

Laboratorija ir lieliska iespēja nepiespiestā atmosfērā sastapt dažādu jomu profesionāļus ar līdzīgām interesēm, kā arī iepazīt Latvijas atvērto datu ekosistēmu.

Pēc neliela ievada notiks darbs grupās.

Pieteikšanās šeit.
 

Datu skola ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir veicināt datu pratību Latvijā. Tā ir daļa no starptautiska tīkla, kas radīts datu pratības veicināšanai, un aktīvu darbību Latvijā uzsāka 2016. gadā.

Datu skolas laboratorijas ir viens no organizācijas darbības virzieniem, kas paredzēts cilvēkiem ar prasmēm un zināšanām kādā no datu projektu posmiem. Virziena mērķis ir radīt platformu, kurā izmēģināt jaunākās tehnoloģijas un rast radošus risinājumus sabiedrības izaicinājumiem, izmantojot datus.

 

Atvērto datu laboratorijas tikšanos atbalsta Baltijas Mediju izcilības centrs.