Latvija uzlabojusi rezultātu ES datu atkalizmantošanas indeksā

Latvija Eiropas Savienības (ES) datu atkalizmantošanas indeksā ar 1025 punktiem iekļuvusi to valstu grupā, kas strauji sasniegušas progresu atvērto datu jomā un tuvojas vidējam ES rādītājam, secināts ikgadējā Eiropas Datu portāla pētījumā "Open Data in Europe'". Datu atkalizmantošana tiek analizēta, izvērtējot valstu aktivitātes atvērto datu politikas jomā, analizējot atvērto datu portālu funkcijas, kā arī atvērto datu ietekmi uz ekonomiku un sabiedrību. Pētījumā netiek vērtēts ES dalībvalstu portālos publicētais datu kopu skaits.

2016. gada indeksā Latvijas atradās atvērto datu jomas iesācēju grupā, indeksā iegūstot 200 punktus. Šogad progress nodrošināts galvenokārt pateicoties Latvijas Atvērto datu portāla izveidei, kas ir priekšnoteikums labas atvērto datu prakses novērtējumam.

Lai nodrošinātu turpmāku progresu atvērto datu jomā, portālā ir būtiski jāpalielina datu kopu skaits, kā arī jāatver tādas datu kopas, kuras šobrīd ir pieejamas par maksu. Tāpat ir jāveicina datu izmantošana – uz datiem balstītas publikācijas, pakalpojumi  un eksperimenti ar datiem.

Plašāka informācija par ES datu atkalizmantošanas indeksa pētījuma rādītājiem pieejama Eiropas Datu portālā: https://www.europeandataportal.eu/lv/dashboard#2017