Aktualitātes

Jūnijā- jūlijā publicētās datu kopas

Jūnijā publicētas 12 datu kopas, taču jūlijā 15 datu kopas.

Pirmajos divos vasaras mēnešos publicētas 27 datu kopas, tās sevī ietver arī pirmās valsts kapitālsabiedrību publicētās datu kopas. Datus ir publicējušas tādas valsts akciju sabiedrības kā Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un Latvijas valsts ceļi. Kā pirmais valsts SIA savu datu kopu portālā ir ievietojis Autotransporta direkcija.

Creative Commons licenču tulkojumu publiskā apspriešana

Atvērto datu portāla izveides gaitā tika veikti Creative Commons atvērto licenču tulkojumi, lai šīs licences varētu izmantot atvērtajiem datiem, kā arī citos gadījumos.

Licences sastāv no juridisku tekstu fragmentiem, plašākais no kuriem ir pieejams licencē
Attiecinājums-Nekomerciāls-Dalīties līdzīgi 4.0 Starptautisks

Komentārus par licences tulkojumiem līdz 2018. gada 8. janvārim lūdzam nosūtīt uz e-pasta adresi dati@varam.gov.lv

 

Pieejamas prezentācijas par atvērtajiem datiem

2017. gada otrajā pusē notikuši vairāki pasākumi, kuros iekļautas prezetnācijas par atvērto datu un atvērto datu portāla jautājumiem.

Lejupielādei pieejamas prezentācijas:

Latvija uzlabojusi rezultātu ES datu atkalizmantošanas indeksā

Latvija Eiropas Savienības (ES) datu atkalizmantošanas indeksā ar 1025 punktiem iekļuvusi to valstu grupā, kas strauji sasniegušas progresu atvērto datu jomā un tuvojas vidējam ES rādītājam, secināts ikgadējā Eiropas Datu portāla pētījumā "Open Data in Europe'". Datu atkalizmantošana tiek analizēta, izvērtējot valstu aktivitātes atvērto datu politikas jomā, analizējot atvērto datu portālu funkcijas, kā arī atvērto datu ietekmi uz ekonomiku un sabiedrību.