Jaunā izskatā uzsācis darboties Ģeoportāls

Ģeo latvija.lv logo

Ar šā gada maiju jaunā izskatā ir pieejams Ģeoportāls (https://geolatvija.lv/main).

Ģeoportāla pārbūves laikā ir uzlabots portāla dizains, lai tas atbilstu vairāk mūsdienu prasībām un izceltu galvenās portāla lietošanas vajadzības, kas ir ģeoprodukti un teritorijas plānošana. 

Ir uzlabots kartes dizains, kā arī padarīts saprotamāks un vieglāk lietojams pats portāls, lai ir viegli atrodama visa nepieciešamā informācija. Ģeoproduktu pasūtīšana un skatīšanās ir padarīta ērtāka.

Ir padomāts arī par ģeoproduktu publicētājiem padarot publicēšanas un ģeoprodukta metadatu aprakstīšanu ērtāku un saprotamāku.

Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmas (TAPIS) publiskajā daļā (sadaļa ‘Plānošanas dokumenti’ GeoLatvija.lv) pēc būtības netika mainīta funkcionalitāte, bet ļoti būtiski tika uzlabota tās lietojamība, kā arī, pilnībā pārtaisīts grafiskais dizains atbilstoši mūsdienu prasībām un tendencēm.

Gandrīz desmit gadu laikā tika uzklausīti lietotāji un analizēta viņu pieredze. Ņemot to vērā, pārbūvējot sistēmu tikai mainīts koncepts jeb uzsvari, ko primāri, sekundāri un terciāri lietotājs var izdarīt:

1. noskaidrot atļauto teritorijas izmantošanu jebkurā Latvijas vietā;

2. sabiedrības līdzdalības platforma, kurā sekot līdzi teritorijas attīstības plānošanas procesam, iesniegt priekšlikumus un saņemt atbildes, pieteikties paziņojumu saņemšanai utt.;

3. vide, kur atrast visus plānošanas dokumentus vienuviet (vecajā GeoLatvija.lv šī iespēja bija izcelta uz iepriekš minēto punktu fona).